شرکت کنترل یارا نیکان صنعت (گروه کیان صنعت)

مرکز تخصصی برق اضطراری یو پی اس، ژنراتور، ترانس، استابلایزر

02144077975 - 02146030124 02144079503 - 09126705539

استابلایزر یا ترانس اتومات و عملکرد آن در انواع مختلف

استابلایزر یا استابیلایزر یا تثبیت‌کننده ولتاژ برق یا Stabilizer دستگاهی است که از آن به‌منظور حفاظت از لوازم برقی در مقابل نوسانات برق شهر استفاده می‌گردد. این دستگاه در زمان افت یا افزایش ولتاژ برق شهر از میزان ۲۲۰ ولت ولتاژ برق را اصلاح نموده و آن را به سطح ۲۲۰ ولت برمی‌گرداند و از دستگاه‌های برقی بدون قطع برق محافظت می‌نماید.

استابلایزر با روش‌های مختلفی ساخته می‌شود. در نوع ترانسی قسمت کنترل استابلایزر ولتاژ برق شهر را مانیتور کرده و در صورت افزایش یا کاهش برق TAB‌های ترانس را تغییر می‌دهد. استابلایزرها در صورت وجود برق شهر می‌توانند تغییرات ولتاژ در حد ۱۴۰ الی ۲۴۰ ولت را جبران نمایند.

در صورت خارج شدن ولتاژ برق شهر از محدوده حداقل و حداکثر ولتاژ استابلایزر (۱۴۰-۲۶۰) برق خروجی دستگاه قطع می‌گردد.

محصولات

AVR-25C

AVR 25C

قیمت 6,180,000
استابلایزر فاراتل مدل AVR 25C
بیشتر...
استابیلایزر خانگی

AVR 32F

قیمت 8,938,000

AVR 32F

استابلایزر فاراتل مدل: AVR 32F
بیشتر...
استابلایزر خانگی

STB 12000

قیمت 16,618,000

STB 12000

استابلایزر فاراتل مدل: STB 12000
بیشتر...
STB25R

STB 25R

قیمت 6,540,000

STB 25R

استابلایزر فاراتل مدل: STB 25R
بیشتر...

انواع استابلایزر

انواع استابلایزر از لحاظ تکنولوژی ساخت

استابلایزر رله‌ای

استابلایزر رله‌ای یا پله‌ای (استابلایزر با قطعات الکترونیک و قدرت) با تنظیم ولتاژ با دقت حدود 10 ولت کار می‌کند و با سری AVR شروع می‌شود. در این سیستم یک ترانس با استفاده از چند رله که سر‌های خروجی سیم‌پیچ‌ها را متناسب با ولتاژ برق شهر تعیین می‌کند، برق را به‌صورت پله‌ای اصلاح می‌کند. این مدل از استابلایزر برای استفادهٔ مکان‌هایی که نوسانات برق شهر به‌صورت لحظه‌ای بوده بهتر است، زیرا در کسری از ثانیه افت ولتاژ را جبران نموده و مانع از آسیب‌دیدن لوازم برقی می‌گردد، اما رنج تغییر ولتاژ در آن‌ها بیست ولت می‌باشد به این صورت که زمانی رله عمل می‌کند که برق شهر به زیر ۲۰۰ ولت یا بالای ۲۴۰ ولت رسیده باشد

استابلایزر سروو موتوری
استابلایزر رله‌ای

استابلایزر سروو موتوری

استابلایزر سروو سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری دارند که با سری STB11 در مدل‌های تک‌فاز و با سری STB33 در مدل‌های سه‌فاز شروع می‌شوند. بر روی این استابلایزر یک SERVO موتور نصب است که بر اساس ولتاژی که خروجی دارد یک واریاک را می‌چرخاند تا ولتاژ تنظیم شود. ترانس در این مدل به‌صورت حلقوی بوده و به‌جای رله، تغییرات ولتاژ برق شهر با استفاده از یک بازو جاروبک، روی ترانس که به‌صورت هوشمند کنترل می‌شود، اصلاح می‌گردد. در این نمونه اصلاح افت یا افزایش ولتاژ برق شهر در بازهٔ بسیار کمتری (۳ ولت) و با دقت بیشتری انجام می‌گیرد، ولی به‌خاطر سیستم مکانیکی از سرعت کمتری نسبت به نمونه رله‌ای بهره می‌برد که این امر موجب می‌گردد از استبیلایزر سرو موتوری در محل‌هایی استفاده بشود که ولتاژ برق شهر به‌صورت دائمی بالاتر از حد مجاز یا پایین‌تر از آن باشد.

انواع استابلایزر از لحاظ ولتاژ برق ورودی

استابلایزر تک‌فاز (v۲۶۰v-۱3۰)

استابلایزر‌های تک‌فاز به هر دو صورت رله‌ای و سروو موتوری موجود می‌باشند

استابلایزر تک‌فاز
استابلایزر سه‌فاز

استابلایزر سه‌فاز (v۴۵۰v-۲۸۰)

در استبیلایزر‌های سه‌فاز به‌خاطر وجود ولتاژ بالا و جریان زیاد از تکنولوژی سروو موتور استفاده می‌گردد که از راندمان بالاتری برخوردار است.

انواع استابلایزر سه‌فاز:

استابلایزر سه‌فاز با بار متعادل:

در این مدل یک موتور سروو با سه اتوترانسفورمر با کمک یک شفت و سه‌چرخ دنده به هم متصل شده‌اند و کار تنظیم برق سه‌فاز ورودی را انجام می‌دهند
از این مدل در ماشین‌های صنعتی که دستگاه نیاز به بار یکنواخت در سه‌فاز دارد استفاده می‌گردد

استابلایز سه‌فاز با بار نامتعادل:

در این نمونه هر فاز ورودی به‌صورت مجزا توسط یک سروو موتور کنترل شده و ممکن است فاز‌ها دارای ولتاژ‌های مختلف نزدیک به هم باشند.

موارد کاربرد

AVR-25C

به طور کلی در مواردی که برق شهر دچار کاهش یا افزایش ولتاژ می‌شود و تجهیزات مورد استفاده به نوسانات برق شهر حساس باشند.

مصارف خانگی (یخچال، تلویزیون، کامپیوتر، کولر و.)

اداری (کامپیوتر، سرور‌های اطلاعاتی، مانیتور و …)

صنعتی (دستگاه پانچ cnc، دستگاه فرز و تراش cnc، خطوط تولید مکانیزه برقی و …)

پزشکی و آزمایشگاهی (سی‌تی‌اسکن، ام ار آی، سونوگرافی، اتوکلاو و …)

 

 

گروه کیان صنعت با در اختیار گذاشتن دانش فنی خود ودر صورت نیاز مشاوره توسط کارشناسان مجرب و متخصص خود توانسته گامی در جهت بروز رسانی اطلاعات فنی و نیاز مشتری برداشته تا مشتریان بتوانند بهترین انتخاب را در هنگام خرید محصول برای خود داشته و بتوانند خدمات پس از فروش مناسبی را پس از خرید برای خود محفوظ داشته باشند.

جهت آگاهی از اطلاعات فنی و خرید لطفاً با مشاورین و کارشناسان ما در گروه کیان صنعت از طریق شماره‌های 02144077975 و 02144079503 و یا شماره واتس‌اپ 09332500440 تماس حاصل فرمایید.

.